Со победа од 4-0 над Лихтенштајн Македонија синоќа се славеше на струмичкиот стадион ,,Младост”

Во Струмица нашите фудбалери го надиграа ривалот, а стрелци на головите беа: Муслиу (36.минута), Трајковски (38),Барди (67) и Адеми (69).

За нашата репрезентација по повеќе од три години ова беше домашен троумф, а воедно прекината серијата од осум дуели без радост пред своите навивачи.mak_lih

Comments are closed.

POP