Пандев: Сакаме полн стадион и победа против Лихтенштајн

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев со голем ќеиф си дојде од Торино во родната Струмица, откако нашиот национален тим одигра 1-1 против големата Италија пред три дена, а сега има нова желба, која ја искажа веднаш по ремито со „аѕурите“.

„Сакаме полн стадион во Струмица, и секако, победа против Лихтенштајн. Ќе биде тоа убав крај на овие квалификации“, истакна Горан Пандев.IMG_0370-615x400

повеќе на Екипа.мк

Comments are closed.

Capture