Академија Пандев го победи Работнички

Фудбалерите на Академија Пандев ја оствари својата четврта сезонска победа откако во неделата со резултат од 1:2 на гостински терен го порази Работнички, во натпревар од 7. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Шкендија - Академија Пандев - Тетово - 27.08.2017

Пандевци со оваа значајна победа се искачија на втората позиција со 14 бодови, додека Работнички со пет бода е на осмата позиција на табелата, исто толку бодови има и Победа од Прилеп која е на деветтата позиција.

Во следното коло кое што се игра на 30. септември Пандевци гостуваат во Кратово кај Силекс, додека Работнички ќе игра токму со Силекс три дена порано.

 

Comments are closed.

POP