ВИДЕО: Овации за Горан Пандев на „Џузепе Меаца“

Џенова вчера му гостуваше на Интер на „Џузепе Меаца“, а симпатизерите на домашниот тим силно го поздравија македонскиот интернационалец Горан Пандев, кој имаше неколку блескави сезони во дресот на гигантот на Милано и беше дел од славната генерација која ја освои тројната круна…

pandev.genoa.indica.lazio.2016.17.538x358

Comments are closed.

POP