Турново со нов пораз, овој пат од Плачковица

Екипата на Турново го нанижа четвртиот последователен пораз, овој пат од Плачковица во Радовиш со 3:2.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 4

Турново го има дефинитивно најочалниот старт на една сезона. По четири одиграни натпревари се уште нема осовоени ниту еден бод, па така со нула бодови е на дното од табелата. Покрај „Турновци“ нула бодови на табелата има и Саса.

Во следното коло Турново е домаќин на Беласица, каде ќе има тежок натпревар, додека Плачковица патува во Валандово кај Победа.

Comments are closed.

POP