Беласица го растури Осогово

Фудбалерите на Беласица продолжуваат со одлични на стадионот „Младост“ во Струмица. Овојпат тимот на Осогово си замина со пет гола во мрежата.

Пепи Горгиев ја доведе Беласица во водство, а Јованчо Трајковски пред самиот крај на првиот дел зголеми на 2-0.

Во второто полувреме, Стефан Сулев беше двоен стрелец за струмичкиот тим, а потоа и Пепи Горгиев зад своето име го запиша вториот погодок.belasica-so-osogovo-2

 

 

 

извор: Екипа.мк

Comments are closed.

POP