Академија Пандев на гостување кај Работнички

Екипата на Академија Пандев во недела гостува кај Работнички во натпревар од 7. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Шкендија - Академија Пандев - Тетово - 27.08.2017-2

Пандевци по шест одиграни натпревари во најсилното натпреварување имаат скор од 3 победи, еден пораз и две ремиа со што имаат 11 бодови и се на второто место на табелата., додека „Романтичари“ имаат една победа, два порази и две ремиа, со што имаат вкупно 5 бода и се наоѓаат на седмата позиција.

Клубот од Струмица има постигнато 9 погодоци, а примено пет, додека Работнички има постигнато осум погодоци, а примено 11.

Натпреварот се игра во недела со почеток од 15:30 часот

Comments are closed.

POP