Академија Пандев домаќин на Пелистер

Екипата на Академија Пандев е домаќин на Пелистер од Битола во натпревар од шестото коло од Првата македонска фудбалска лига.

Денешниот натпревар кој ќе се игра во Струмица, ќе започне во 15:30 часот.

Шкендија - Академија Пандев - Тетово - 27.08.2017-2

Во досегашниот тек од сезоната, Пандевци имаат две победи, две ремиа и еден пораз и со 8 бода се на третата позиција. Пелистер со исто толку бодови е на втората позиција поради подобрата гол разлика.

Академијата е благ фаворит за победа, бидејќи игра на домашен терен и пред своја публика.

Овој натпревар ќе биде големо дерби на колото.

Comments are closed.

POP