Македонија домаќин на Лихтенштајн во Струмица

Последниот натпревар во квалификацискиот циклус за Светското првенство 2018 во Русија нашата фудбалска репрезентација ќе го одигра на стадионот „Младост“ во Струмица. Противник на Македонија на 9.октомври (понеделник) ќе биде селекцијата на Лихтенштајн. Почетокот е во 20:45 часот.

fudbal-mak-reprezentaciajНа тој терен Македонија беше домаќин на натпреварот од овој циклус против Албанија и се покажаа добар организатор. По тој повод Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) реши да биде домаќин на „Црвено-жолтите” уште еднашво Струмица.

 

Comments are closed.

POP