Академија Паднев со минимален пораз од Силекс

Екипата на Академија Пандев со минимални 1:0 загуби на гостувањето во Кратово од Силекс, во првиот натпревар од 1/8 финалето од фудбалскиот Куп на Македонија.

Шкендија - Академија Пандев - Тетово - 27.08.2017

Фудбалерите на Силекс на 18 октомври патуваат во Струмица за реванш натпреварот со еден гол предност.

Во вториот натпревар, Академија Пандев ќе биде фаворит за победа.

Натпреварот ќе се игра со почеток од 14:30 часот.

Comments are closed.

POP