Струмичанец ја претепал жена си

Полициска станица Струмица поднесе кривичнa пријавa против Т.Р. (18) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка телесна повреда.policijalenta20144

Како што информираа од полицијата на 23 август околу 9.30 часот, во семејната куќа на ул. „Климент Охридски“, после вербална расправија со неговата сопруга, пријавениот ја нападнал со метален предмет.

Comments are closed.

Capture