Кожув го декласираше Турново

Екипата на Кожув вчера на градскиот стадион во Гевглија убедливо со 3:0 го декласираше Хоризонт Турново, во натпревар од второто коло од Втората македонска фудбалска лига Исток.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 4

Кожув со оваа победа на домашен терен ги освои првите 3 бода во новата сезона, и со тоа се искачи на третото место на табелата, додека Турново го доживеа својот трет сезонски пораз и со 0 бодови е на последното, 10-то место на табелата.

Во следното коло Турново на „Кукуш“ силите ќе ги одмери со Тиквеш, додека Кожув гостува кај Победа од Валандово.

 

Comments are closed.

POP