ФОТО: Македонија тренираше на стадионот „Младост“ во Струмица

Македонските репрезентативци утрово го одржаа првиот тренинг на тревникот на стадионот „Младост“ во Струмица во пресрет на утрешниот меч против Албанија.Capture

Капитенот Пандев ја предводеше делегацијата на Македонија, која се наоѓа во одлично расположение по успехот и трите бода од гостувањето кај Израел. Сега следува натпревар против Албанците, кои ни се должници од првото коло, кога не победија со гол во последните моменти од мечот.

Натпреварот Македонија – Албанија се игра утре со почеток од 20.45 часот.

Извор: kanalvis.com

Comments are closed.

POP