ФОТО: Трибините на „Младост“ се готови, Струмица подготвена за натпреварот Македонија – Албанија

Стадионот „Младост“ веќе е готов, струмичкиот стадион полека го добива конечниот изглед за натпреварот против Албанија, кој на 5 септември ќе се игра токму на овој стадион.

mladostТрибините зад голот веќе се изградени, а веќе се поставени и столчињата со кои се зголемува капацитетот на вториот македонски стадион кој ги исполнува стандардите на УЕФА, по „Телеком арената“ во Скопје.

Натпреварот меѓу Македонија и Албанија ќе биде прв квалификациски меч кој по независноста ќе се игра надвор од Скопје.mladost1

Comments are closed.

POP