Струмичанецот Дени Илиев со Арсенал ќе заигра за Премиер лигата и Лигата на Европа

Дени Илиев голманот на македонската репрезентација влезе во списокот на пријавени фудбалери на Арсенал за Премиер лигата и Лигата на Европа. Вообичаено еден ден по истекот на летниот преоден рок, клубовите кои играат во европските купови пријавуваат 25 сениори и пет младинци за натпреварите од групната фаза до декември.

CaptureВенгер го пријави Илиев на местото на Санти Касорла, кој подолго време е повреден и нема да настапи скоро цела сезона.

Ова пријавување значи дефинитивно созревање за Илиев, кој моментално се наоѓа во Хаифа со македонската фудбалска репрезентација пред квалификациониите натпревар против Израел.

 

 

 

извор. Гол.мк

Comments are closed.

Capture