Турново со најубедлив пораз во првото коло

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 4

Фудбалерите на Турново го доживеа најубедливиот пораз во првото коло од Втората лига – Исток од екипата на Брегалница од Штип со резултат од 1:3.

Турново на својот „Кукуш“ беше прегазен од ланскиот прволигаш, кој со оваа победа најави дека сака уште од следната сезона да се врати во Првата лига.

Турновци беа немоќни да ја запрата Брегалница која со три гола ја потврди својата доминација.

Штипскиот клуб е на првото место на табелата со 3 бода, додека Турново е на 10-тото место.

Во следното коло Турново ќе гостува во Кожув од Гевгелија, додека Брегалница е домаќин на победа од Валандово.

Натпреварите се закажани за 9 септември.

Comments are closed.

Capture