Турново со пораз од Брегалница ја започна новата сезона

Фудбалерите на Турново новата сезона ја започнаа со пораз од Брегалница на домашен терен со резултат од 1:3.

Во натпревар кој се одигра на „Кукуш“ Брегалница имаше апсолутна доминација и најави дека нивната цел е враќање во Првата македонска фудбалска лига.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 4

Штипскиот клуб минатата сезона испадна од најсилното натпреварување и од оваа сезона се натпреварува во Втората македонска фудбалска лига – Исток.

Во следното коло Турново гостува кај Кожув Гевгелија, тим кој што исто така загуби во првото коло со минимални 0:1 од Осогово во Кочани.

Штипкса Брегалница е домаќин на Победа од Валандово каде е фаворит.

Comments are closed.

POP