Турново на домашен терен против Брегалница

Денес со почеток од 16:30 часот започнува Втората македонска фудбалска лига – Исток и Запад.

Дерби на колото во Втората лига – Исток е натпреварот помеѓу Турново и Брегалница кој ќе се одигра на „Кукуш“ во Турново.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 5

Овие две екипи се натпреваруваа во Првата лига, а оваа сезона заедно ќе се натпреваруваат и во Втората, откако Брегалница минатата сезона отпадна од најсилното натпреварување.

Турново ќе биде во благ фаворит поради тоа што игра на домашен терен и пред своја публика.

Comments are closed.

POP