Денес започнува Втората лига – Исток и Запад

Денес започнува новата сезона од Втората македонска фудбалска лига – Исток и Запад.

14463285_773521602789922_242531014864878816_n

Сите натпревари започнуваат со почеток од 16:30 часот. Колку за потсетување, Втората лига од оваа сезона ќе биде поделена на две лиги, односно на Исток и на Запад.

Во двете лиги ќе има по 10 екипи, а Струмица ќе има два претставника во Втората лига – Исток: Турново и Беласица.

 

Comments are closed.

POP