Академија Пандев против Шкендија во 3. коло од ПМФЛ

Академија Пандев денес гостува го Тетово кај Шкендија во натпревар од 3. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Ова е тешко гостување ја струмичкиот клуб со оглед на формата во која игра Шкендија.

20250981_10210141289270664_610490968_o-696x3985

Досега овие два клуба официјални натпревари немаат одиграно, што значи за нив ќе биде прво официјално среќавање.

Шкендија е голем фаворит на овој натпревар, покрај формата, но и покрај тоа што игра на домашен терен и пред своја публика.

Академија Пандев со едно реми и една победа и вкупно 4 бода е на четвртото место на табелата, додека Шкендија со две победи и шест бода е втора на табелата.

Натпреварот се игра со почеток од 16:30 часот.

Comments are closed.

Capture