Тракторист од струмичко загина во сообраќајна несреќа

На локалниот пат с.Едрениково-с.Трибичино во Струмица завчера, во периодот од 14:30 до 18:00 часот,се случила сообракајна незгода во која Т.Л. (77) од Струмица, управувајќи трактор „Масеј Фергусон“ без регистарски ознаки, со приколка, изгубил контрола над тракторот и излетал на левата страна од коловозот и се превртел.полицајци

Од здобиените повреди, Т.Л. починал на местото на настанот. Смрт констатирал лекар од Медицински центар Струмица. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од ПС Струмица.

Comments are closed.

POP