Турново поразен од Тетекс

Екипата на Турново со резултат од 2:1 загуби од Тетекс. Тетовчани на домашен терен беа подобри од фудбалерите на Хоризонт Турново и се пласираа во следната рунда.

Teteks - Turnovo - VMFL - 2 kolo - Copy

Во првиот дел домаќините имаа предност од 1:0, додека во вториот дел беа постигнати по еден погодок од двата клуба, со што конечниот резултат гласеше 2:1.

 

Comments are closed.

POP