Беласица загуби од Пелистер

Фудбалерите на Беласица денес го одиграа натпреварот против Пелистер во рамките на фудбалскиот Куп на Македонија.

14463285_773521602789922_242531014864878816_n

Битолчани беа подобри и со резултат од 1:3 ја совладаа Беласица и обезбедија пласман во следната фаза.

Во првото полувреме гостите имаа предност од 0:2, додека во вторите 45 минути беа постигнати по еден погодок од двата клуба, со што конечниот резултат беше 1:3.

Comments are closed.

POP