Академија Пандев со убедлива победа над ССК Нова

Струмичкот клуб Академија Пандев со убедлива победа го прегази клубот на ССК Нова во натпревар од фудбалскиот Куп на Македонија.

Akademija Pandev - Ljubanci Kavadarci

Академијата со резултат од 0:6 на гостински терен ја елиминираше Нова.

Во првиот дел од натпреварот беа постигнати 3 погодоци, исто како и во вториот дел од натпреварот.

 

Comments are closed.

POP