Академија Пандев против ССК Нова во фудбалскиот Куп

Академија Пандев денес со почеток од 17 часот ќе го одигра натпреварот од фудбалскиот Куп на Македонија против третолигашот ССК Нова на гостински терен.

Akademija Pandev - Ljubanci Kavadarci

Клубот од Струмица е апсолутен фаворит во овој натпревар.

Овие два клуба досега немаат одиграно ниту еден заеднички натпревар, па така денешниот натпревар ќе биде нивен прв официјален заеднички дуел.

 

Comments are closed.

POP