Беласица во првото коло од Втората лига – Исток против Тиквеш

Фудбалскиот клуб Беласица од оваа сезона ќе се натпреварува во рамките на Втората лига – Исток, откако минатата сезона заврши на првото место во Третата лига – Исток.

Belasica - Plachkovica 26. kolo Treta liga - ISTOK

Во првото коло кое што се игра на 27 август со почеток од 16:30 часот, фудбалерите на Беласица на „Младост“ во Струмица силите ќе ги одмерат против Тиквеш од Кавадарци, клуб кој минатата сезона заврши на осмата позиција во Втората лига.

Со оглед на тоа како Беласица ја одигра минатата сезона и фактот што игра на домашен терен, влегува како благ фаворит во натпреварот против кавадаречкиот клуб Тиквеш.

 

Comments are closed.

POP