Младинците на Академија Пандев со убедлива победа

У-19 екипата на Академија Пандев денеска одигра пријателски натпревар со Академија Спорт Тим од Романија која исто така учествуваше на ЦЕЕ Купот во Прага.

ФОТО: ФК Академија Пандев

ФОТО: ФК Академија Пандев

Двете екипи го завршија настапот во групната фаза, па ја искористија можноста да одиграат пријателски меч. Нашите младинци победија со 2:0 со головите на Ивановски и Крстев. Тоа е одличен резултат по двата нерешени дуели на ЦЕЕ Купот против Евертон и Ѓер.

По овој натпревар, младинците на Академија Пандев ги очекува настапот за седмото место на турнирот и тоа утре против Лестер.

Comments are closed.

POP