Академија Пандев ќе игра против Лестер за седмата позиција на ЦЕЕ Купот

Младинската екипа (У-19) на Академија Пандев утре ќе се бори за седмото место на ЦЕЕ Купот што се игра во Прага.

ФОТО: ФК Академија Пандев

ФОТО: ФК Академија Пандев

Групната фаза од овој турнир, нашиот тим го заврши на второто место со два нерешени резултати против Евертон и Ѓер. Од второпласираните екипи во четирите групи само Академија Пандев немаше пораз, но другите три остварија по една победа и освоија по три бода. Поради тоа, Спарта и Славија ќе играат за петтото место, а Академија Пандев и Лестер ќе се борат за седмата позиција.

Натпреварот се игра утре од 11:15 часот и тоа ќе биде последен настап на нашите младинци на овој турнир.

Comments are closed.

POP