Вардар го одржа официјалниот тренинг на стадионот „Младост“ во Струмица

Македонскиот фудбалски шампион Вардар вечерва ја одработни послената подготовка на стадионот „Младост“ во Струмица, пред утрешниот реванш натпревар против Малме во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Вардарци се подготвени максимално пред вечерашниот натпревар во кој влегуваат со големи шанси по оние 1:1 од Шведска.

Целата фотогалерија од вчерашниот тренинг на Вардар погледнете ја тука 

Comments are closed.

POP