Полн стадион „Младост“ во Струмица се очекува за утрешниот реванш натпревар меѓу Вардар и Малме

Полн стадион „Младост“ во Струмица се очекува за утрешниот реванш натпревар меѓу Вардар и Малме од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите.vardar-vs-malme-615x400

Според последните информации повеќе од 4.000 билети се распродадени за европскиот натпревар на македонскиот шампион, па домаќините дефинитивно очекуваат без малку комплетно распродаден стадион до утре, со исклучок на оние места кои мора да бидат резервирани за гостински навивачи.

 

 

 

повеќе на :екипа.мк

Comments are closed.

Capture