Никола Вујанац е нов голман на Академија Пандев

Фудбалскиот прволигаш Академија Пандев пред неколку дена и официјално го потпиша договорот со Никола Вујанац.

ФОТО: ФК Академија Пандев

ФОТО: ФК Академија Пандев

26-годишниот српски голман е поранешен член на ФК Силекс од Кратово, а со Академија Пандев потпиша договор со верност на 1+1 година.

 

Comments are closed.

Capture