Најавените новите засилувања во ФК Беласица

Новиот второлигаш и еден од најтрадиционалните клубови во нашата земја, струмичка Беласица по голема жештина на истокот од нашата земја ги започна подготовките за новата сезона. „Сините“ на стадионот „Младост“ го имаа првиот работен состанок, а потоа и првата тренинг сесија.Capture

Кон сениорскиот тим беа приклучени и неколку талентирани младинци, а клубот објави дека деновиве ќе ги објави засилувањата за новата сезона. Беласица на убедлив начин стана шампион во Третата лига – Исток и се врати во второлигашкото друштво.

 

извор: Гол.мк

Comments are closed.

POP