Тројца осомничени за хеликоптерската несреќа кај Струмица

Три лица се осомничени дека се одговорни за хеликоптерската несреќа во Струмица во која загинаа четири пилоти на Министерството за внатрешни. ОЈО твори истрага бидејќи се сомнева дека имаат одговорност за уривањето на хеликоптерот МИ-7 во непосредна близина на кванташки во Струмица во која загинаа пилотите Драги МицевИљо ЛопатичкиМарјан Трајковиќ и Тоде Орешков. – пишува ФОКУС.

211-600x339

 

Comments are closed.

POP