Пандев и Џенова договорија соработка на уште една сезона

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев ќе потпише нов едногодишен договор со Џенова, јавуваат медиумите од Џенова. Иако имаше понуда да замине во Кина, сепак струмичанецот и Џенова си подале рака за продолжување на соработката. Деновиве се очекува официјализација на новиот договор.  

Captureизвор. Гол.мк

Comments are closed.

POP