Марко Алчевски е нов голман во ФК Академија Пандев

Екипата на Академија Пандев во своите редови го донесе голманот Марко Алчевски. Новиот голман на Пандевци е младински репрезентативец на Македонија У-15 роден во 2002 година. Овој млад голман потекнува од ФК Талент.

ФОТО: ФК Академија Пандев

ФОТО: ФК Академија Пандев

Тренерот на голманите на новиот прволигаш, Томи Пандев верува во квалитетите на Алчевски и истакна дека со добра работа за најмногу 2 години овој млад голман ќе се наметна како конкурент за првиот тим на ФК Академија Пандев.

Comments are closed.

POP