Никола Вујанац потпиша за Академија Пандев

Голманот Никола Вујанац потпиша професионален договор со Академија Пандев и по Силекс ќе игра за уште еден македонски прволигаш. 26-годишниот голман кој доаѓа од Србија, се обврза на верност со струмичкиот клуб на една година со опција за уште една ако двете страни бидат задоволни.Capture

Претходно шампионот во Втората лига потпиша и со младинскиот репрезентативец Константин Чешмиџиев. Во првиот настап во елитата, струмичани не кријат дека желба им е да ги нападнат европските места.

 

 

извор: Гол.мк

 

Comments are closed.

POP