Победничкиот гол на Иван Чупиќ по кој големото славје можеше да почне! (ВИДЕО)

Со гол во последните секунди на Иван Чупиќ, Вардар го победи ПСЖ со 24:23 и стана европски шампион!

Погледнете ги последните секунди од натпреварот, голот на Нарцис, и победничкиот, историски на Иван Чупиќ по кој почна славјето за најголемиот ракометен пехар:

 

mkd-324570

Comments are closed.

POP