Напредок Радово сезоната ја заврши на седмата позиција

Напредок Радово сезоната ја заврши на седмата позиција во Третата лига – Исток со вкупно 35 освоени бодови.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Клубот од село Радово, Струмица, сезонава забележа 11 победи, две ремиа и 14 порази, при што фудбалерите на овој клуб постигнале 46 погодоци, додека примиле 63 погодоци.

Во последното коло Напредок од Радово одигра нерешено (2:2) на градскиот стадион во Свети Николе против Овче Поле.

 

Comments are closed.

POP