Турново загуби од Тиквеш

Фудбалерите на Турново во последното коло од Втората лига загубија со резултат од 2:1 од Тиквеш во Кавадарци.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016

Турново иако поразен сепак сезоната ја заврши на четвртото место на табелата во Втората лига со 36 бодови, додека Тиквеш со 28 бодови исто колку што има и Тетекс сезоната ја заврши на осмото место на табелата.

 

Comments are closed.

POP