Академија Пандев ремизираше со Скопје

Екипата на Академија Пандев одигра нерешено 1:1 со второпласираниот Скопјево последното 27. коло од Втората лига.

Akademija Pandev - Novaci 04.03.2017

На горниот дел од табелата промени немаше. Академија Пандев со 64 бода ја заврши сезоната на првото место и од следната сезона ќе ја гледаме во Првата лига, Скопје со 54 бода сезоната ја заврши на второто место со 54 бода, додека Новаци со 45 бода како трети ќе игра бараж за влез во Прва лига.

Академија Пандев и Скопје директно се пласираа во Првата лига, додека Новаци најверојатно баражот ќе го игра со Шкупи.

Comments are closed.

POP