Струмичанецот Јани Атанасов ќе настапи на престојните два натпревари на македонската сениорска репрезентација

Јани Атанасов е дефинитивно уште еден бисер од струмичката фудбалска школа, со свои 17 години добивајќи повик од селекторот Игор Ангеловски за настап на престојните два натпревари на македонската сениорска репрезентација.jani-atanasov-615x400

Членот на Академија Пандев дефинитивно ќе има можност да дебитира за А-репрезентацијата на дуелите против Турција и Шпанија во Скопје. Остварување на сонот, на кое, искрено, малку се надеваше во овој момент…

 

 

повеќе на: Екипа.мк

Comments are closed.

POP