Убедлива победа на Беласица над Осогово

Фудбалерите на Беласица со резултат од 4:6 ја остварија својата 24. сезонска победа, откако го победија Осогово во Кочани во натпревар од последното 30. коло од Третата лига – Исток.

14463285_773521602789922_242531014864878816_n

Беласица уште една ја потврди својата доминација во Третата лига – Исток, со што најави возбудливи натпревари за следната сезона каде ќе се натпреварува во рамките на Втората лига.

Беласица како шампион сезоната ја заокружува со освоени 73 бода, со 24 победи, едно реми и два порази, при што фудбалерите постигнале 126 погодоци, а примиле само 14.

Осогово сезоната ја завршува на третото место со 60 бодови.

Comments are closed.

POP