Тиверија со минимален пораз од Работник Џумајлија

Тиверија на домашен терен загуби минимално 0:1 од Работник Џумајлија во последното 30. коло од Третата лига – Исток.

14333613_765315980277151_1761538924284977616_n

Иако Работник се радуваше на својата 6-та сезонска победа сепак останува на 14-тото место на табелата со 22 освоени бодови.

Тиверија која го доживеа 17-тиот сезонски пораз сезоната ја зврши на 11-тото место со 24 освоени бодови.

 

Comments are closed.

Capture