Василево ја прегази Слога со 7 погодоци

Василево на домашен терен беше доминантен и ја оправда фаворитската услога, откако со 7:2 го прегази тимот на Слога од Виница во последниот натпревар од оваа сезона од Третата лига – Исток.

14183821_1845507285677369_5352376143345777888_n

Василево ја оствари својата 10-та сезонска победа и со 31 освоен бод сезоната ја заврши на осмото место на табелата.

Слога со поразот во Василево сезоната ја завршува на 12-тата позиција со 24 освоени бодови.

 

Comments are closed.

POP