Тиверија против Работник Џумајлија

Тиверија денес го игра натпреварот од 30. коло од Третата лига – Исток против тимот на Работник Џумајлија за 10-тото место на табелата.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Со 24 бодови Тиверија е на 11-тото место на табелата и доколку денес го победи Работник Џумајлија тим кој со 19 бода е на 14-тото место тогаш сезоната ќе ја заврши на 10-тото место.

Доколку Тиверија загуби, а Слога победи во Василево или ремизира тогаш Тиверија сезоната ќе ја заврши на 12-тото место, доколку Тиверија ремизира, а исто така и Слога ремизира, тогаш Тиверија сезоната ќе ја заврши повторно на 11-тото место со 25 освоени бодови.

Натпреварот се игра денес со почеток од 16:30 часот.

Comments are closed.

POP