Пандевци во дуел против Скопје

Фудбалерите на Академија Пандев на домашен терен ќе ги одмерат силите против екипата на Скопје во последениот нивен натпревар во рамките на Втората лига.

Akademija Pandev - Novaci 04.03.2017 2

Во нивните меѓусебни пресметки резултатот е 1:1, една победа за Академија Пандев (2:0) и една за Скопје (3:2).

Пандевци имаат 12 бода предност во однос на второпласираниот Скопје, со што овој дуел ќе биде за да се потврди доминацијата на екипите.

Од следната сезона и двете екипи ќе ги гледаме во рамките на Првата македонска фудбалска лига.

Натпреварот се игра во сабота со очеток од 16:30 часот.

Comments are closed.

POP