Напредок Радово гостува кај Овче Поле

Екипата на Напредок од Радово денес со почеток од 16:30 часот ќе го одигра натпреварот од 30. коло од Третата лига – Исток против Овче Поле во Свети Николе.

14199263_611725192343070_8347436526888840606_n

Напредок од Радово без разлика на исходот од денешниот натпревар во Свети Николе сезоната ќе ја заврши на седмото место, а истото важи и за Овче Поле кој без разлика на тоа дали или нема да победи сезоната ќе ја завши на шесттото место на табелата.

 

Comments are closed.

Capture