Василево на домашен терен против Слога

Екипата на Василево на домашен терен ќе ја пречека Слога од Виница во натпревар од 30. коло од Третата лига – Исток.

14183821_1845507285677369_5352376143345777888_n

Василево моментално е на деветтата позиција со 28 бодови и доколку денес победи тогаш сезоната може да ја заврши на осмата позиција, во случај доколку Брегалница Голак загуби на домашен терен од Плачковица.

Слога со 24 бодови е на 12-тото место и доколку победи сезоната може да ја заврши на 10-тото место, во случај Тиверија на домашен терен да загуби од Работник Џумајлија.

Натпреварот се игра денес со почеток од 16:30 часот.

Comments are closed.

POP