Беласица на гостување кај Осогово

Беласица денес гостува во Кочани во натпревар од последното 30. коло од Третата лига – Исток каде силите ќе ги одмери со третопласираниот Осогово.

14463285_773521602789922_242531014864878816_n

Беласица со 70 бодови е на лидерската позиција и е шампион во Третата лига – Исток и од следната сезона овој клуб ќе го гледаме во рамките на втората лига.

Осогово со 60 бода е на третото место и сезоната ја завршува на третото место, без разлика на исходот од натпреварот помеѓу Брегалница Голак и Плачковица во Делчево.

Натпреварот се игра денес со почеток од 16:30 часот.

Comments are closed.

Capture