Напредок Радово ремизираше со Малеш

Напредок од Радово на домашен терен одигра нерешено 2:2 против тимот на Малеш од Берово.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Клубот од Радово останува на седмата позиција со 34 бода и со сигурност сезоната ќе ја заврши на седмата позиција, додека Малеш по ремито во Радово останува на десеттото и во случај да Тиверија и Слога победат, тогаш Малеш сезоната ќе ја заврши на 12-тото место.

Во следното коло Напредок Радово гостува во Свети Николе кај Овче Поле, додека Малеш има слободно коло.

 

Comments are closed.

Capture